TOBULAS KEPSNYS

KAIP IŠKEPTI TOBULĄ KEPSNĮ NAUDOJANT „ONYX“ KEPTUVĘ

Priešais jus yra padėta lėkštė ir jūs perpjaunate joje esantį kepsnį, iškeptą iki visiško tobulumo. O geriausia yra tai, kad jūs pats iškepėte šį kepsnį. Nebūdami profesionaliu virėju, čia rasi geriausius patarimus gaminant, ir čia jūs išmoksite kepti tobulus kepsnius laikantis išties gana paprastos gudrybės, kada jums neprireiks lyginti kepsnio minkštumo ar kietumo rankomis, arba perpjauti jo per pusę, kad pamatytumėte, kaip jis atrodo viduje.

Mes išmokysime kepti tobulą vidutinį kepsnį kiekvieną kartą!

Tikriausiai galvojate: „Gerai, tai kaip man tai padaryti?“

Šio labai paprasto metodo verta laikytis kaskart, norint patiekti tobulą kepsnį, pradžiuginti save ir savo svečius.
Naudojant mūsų „ONYX“ keptuves jums nereikia papildomų riebalų, nes keptuvės yra skirtos naudoti kepsnyje esančius natūralius riebalus, išlaikant karštį keptuvėje.

Jums prireiks:

  • Jūsų „ONYX“ keptuvės
  • Rupios druskos
  • Gero, jūsų norimo dydžio kepsnio
step 1 step 2 step 3

Įkaitinkite keptuvę iki norimos temperatūros ar liepsnos, kuri turėtų būti įjungta viso kepimo metu. „ONYX“ keptuvės tinka visoms viryklėms. Ji turėtų būti ant vidutiniškai stiprios kaitros. Viryklėse, kurių skalė yra 1–9, paprastai turėtų būti 7. Galite savarankiškai eksperimentuoti su šiluma ir rasti geriausią jūsų viryklės nustatymą.

Kol keptuvė kaista, supilkite į ją rupią druską. Druska turi būti rupi, o ne smulki, nes tai kepsniui suteiks papildomą pakilimą nuo keptuvės ir padės puikiai iškepti. Tada įdėkite kepsnį ant įkaitintos keptuvės.

step 4 step 5 step 6

Po 2-3 minučių apatinė dalis įgauna norimą karamelizuotą plutelę. Kepsnį reikėtų apversti tik vieną kartą! Jei jums įdomu, galite tiesiog pakelti kepsnį ir pažvelgti į apatinę pusę, tačiau prieš jį apversdami turite leisti jam baigti kepti.

Paklausykite! Nes tai yra tikroji gudrybė. Kada reikėtų išimti kepsnį iš keptuvės? Kai kita pusė taip pat karamelizuota? Kai jis apkepa? Ar kai kepsnys atrodo vienaip ar kitaip? Ne. Jums reikia stebėti, ar sultys ar kraujas išsiskiria iš kepsnio. Tai ženklas, kad kepsnys turi dar 5 minutes pastovėti ant stovo. Stovas padeda sultims atsiskirti nuo kepsnio, kad jis neplauktų savo sultyse būdamas lėkštėje. Jums nereikės naudoti chronometro ar daryti didžiausios nuodėmės - perpjauti kepsnį prieš jam iškepant!

Ir tai viskas! Dabar kiekvieną kartą turėsite tobulai iškeptą kepsnį!

Ar ši gudrybė tinka visų dydžių kepsniams? Taip, bet, laikantis šio metodo, kuo storesnis kepsnys, tuo mažiau jis iškeps. Paprastai tai taip pat susiję su tuo, kad tiems, kurie mėgsta savo kepsnį „su krauju“, t. y. dar žalią taip pat patinka stori kepsniai. Šį metodą gali naudoti visi mėsos mėgėjai, kad visi kepsniai gautų tą patį rezultatą.

Ko gi laukiate? Paskubėkite ir pradėkite kepti tobulus kepsnius naudodami savo „ONYX“ keptuvę. Jei dar jos neįsigijote, mūsų keptuvių sortimentą rasite čia.

Keptuves žiūrėkite čia

Parašyta: Tanja, Onyx Cookware

Šiame vadove naudojami produktai